17 Kasım 2010 Çarşamba

Cennet-Cehennemİşte romantik-komedi dendiğinde aklıma gelen favori kitaplarımdan birisi… Daha önce Sophie Kinsella’nın Pasaklı Tanrıça adlı kitabından bahsetmiştim. Beni Hatırladın mı? ise yazarın okuduklarım içinde en iyisiydi.

Sıradan bir işi, kendini kaybetmiş bir sevgili, uçuk bir ailesi olan bir kadın elbette ki güzel bir hayatın hayalini kurar. Peki ya bir gün uyandığında aslında o hayatın tam ortasında olduğunu görürse sizce ne yapabilir?

Daha ne istesin derseniz elbette yanılırsız. Madalyonun diğer yüzünü görmeden karar vermeyin derim. Aşağıda ise kapak yazısı mevcut:
Bir sabah uyansanız ve hayatınız kusursuz olsa...?
Lexi, berbat bir trafik kazasının ardından hastanede gözlerini açıyor. Ona göre sene 2004. Kendisi yirmi beş yaşında ve çarpık dişli biri. Felaket bir aşk hayatına sahip. Ancak, her ne kadar inanamasa da, öğreniyor ki, sene aslında 2007 -Lexi artık yirmi sekiz yaşında, dişleri inci gibi ve çalıştığı departmanın da patronu olmuş; üstelik de evli Hem de yakışıklı mı yakışıklı bir milyonerle Rüyalarındaki hayata aniden nasıl iniş yapıverdi böyle acaba?
Lexi şansına inanamıyor -özellikle de nefes kesen yeni evini gördüğü zaman Kocasını yeniden tanımaya başlayınca muhteşem bir evlilik hayatı olduğunu da öğrenecek, çok iyi biliyor. Üstelik sevgili kocası bir de 'Evlilik Kitapçığı' hazırlamış onun için.
Fakat Lexi yeni kimliği hakkında daha çok bilgi edindikçe, kusursuz hayatının yüzeyinde çatlaklar oluşmaya başlıyor. Eski dostlarının hepsi ondan nefret ediyor. İşine göz dikmiş, dişli bir rakibi var.
Bir de üstüne üstlük dağınık saçlı, seksi bir erkek çıkıp..
yeni bir bomba patlatıyor
Yani, ne olmuş olabilir ki?
Lexi bir gün her şeyi hatırlayacak mı?
Ve hatırlarsa ne olacak?

6 yorum:

 1. Eğlenceliye benziyor.. Bir ara kitapçıya gidip listemdekilerden bir kaçını almalıyım. Listeme bu da eklendi.. :D

  YanıtlaSil
 2. Sophie Kinsella'nın tüm kitaplarımı gözüm kapalı önerebilirim. Okuyan tüm arkadaşlarım beğendi çünkü...

  YanıtlaSil
 3. Evet mesela ben :)
  Peri sayesinde bu yazarla tanıştım ve inanılmaz eğlenceli buldum...
  Herkese de öneriyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Yardımcı olabildiysem ne mutlu...

  YanıtlaSil
 5. bu kitapta çok üzülmüştüm çünkü kocası çok yakışıklı yapılır bu adama diye ama sonu çok hoşuma gitti sonra hiç acımadım kocasına :-D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kocası öküzün teki çıktı aslında. Bazen anlayamıyoruz en yakınımızdakileri bile...

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...