24 Ekim 2010 Pazar

Gwen Vs Naevia


Takip ettiğim dizilerden sadece ikisi Merlin ve Spartacus… Merlin 3. sezonunu dolu dolu yaşarken Spartacus de bu sezona damgasını vurdu. Merlin de silahşörlük görevini şovalyeler yürütürken, Spartacüs’te bu görevi galdyatörler başarıyla yerine getiriyor. Aynı şey hizmet edenler içinde geçerli… Spartacus erotik sahneleri ve şiddet içeriğiyle daha çok yetişkinlre hitap etse de Merlin de büyük bir hayran kitlesine sahip…

Yaşanan aşklarda bir o kadar göz önünde… Benim dikkatimi çekense Merlin’de ki hizmetçi Gwen ve Spartacus’teki köle kız Naevia’nın özellikleri… Kendimce hazırladığım bu liste belki başkalarının da dikkatini çeker.

1-Bir kere Gwen güzel değildir. Değil o haliyle prensleri peşinden koşturması sıradan birinin bile dönüp bakması bile mucizedir ama gelin görün ki 2 erkeği ki bunlardan birisi prenstir- peşinden koşturur. Hatta süründürür. Naevia ise prenseslerle yarışan bir güzelliğe sahiptir. Ayrıca aşkı Crixus için her tehlikeyi göze alır. Buna sahibesinin nefreti de dâhildir.

2-Gwen lafını verir. Hiç sakınmaz. Prens, kral demez eğer taşı gediğine koyacaksa hemen yapar. Naevia ise köle olmanın verdiği korkuyla değil bir şey söylemek gözlerini dikip bakamaz bile.

3-Gwen sadece bir hizmetlidir, öyle hemen her işi de yapmaz.  Naevia ise köle olmanın getirdiği eziklikle türlü işkencelere maruz kalır.

4-Gwen iki erkeği birden idare eder, Naevia ise Crixus’tan başkasına dönüp bakmaz bile.

5-Makyaj ekibi köle halindeki Naevia’yı bile prenses gibi gösterirken, Gwen’e birilerinin garezi var ki hep ya gözaltları mordur ya da cildinin rengi solgundur

6- Gwen sevgilisiyle öpüşmeye bile korkar. Ancak Naevia’ya aşırdığı anahtarlarla her gece Crixcus’un kollarında soluğu alır.

3 yorum:

 1. Ha ha ha.. :D Bunlarda benim Gwen'i sevmememin nedenlerini açıklıyor yani. :D
  Senin demen üzerine Spartacus izlemeyeceğim ancak Naevia'yı sevdim. :D

  YanıtlaSil
 2. Naevia karakteri Spartacus'te en beğendiklerim içindeydi. Bu kadar cinsellik içermeseydi elbette sana önerirdim. :)

  YanıtlaSil
 3. AÇık konuşmam gerekirse karşılaştırma iyi güzelde ben ikisini beğenmedim asıl gwen ile morgana karşılaştırılmalıydı morgana eşsiz bir güzelliğe sahipken 1 kere bile aşk yaşamadı zavallıcık hep hizmetçisininkileri izledi.. :/ En sonunda kötü tarafa geçmesine şaşmamalı..

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...