7 Ocak 2016 Perşembe

Aliexpress Alışverişim, Tavsiyeler ve Öneriler

 
 
 Senelerdir Ebay'den online alışveriş yapan biri olarak Aliexpress'ten alışveriş yapmasam olmazdı. Nitekim Ebay'deki birçok satıcı -Çin'den bile olsa- artık Türkiye'ye gönderim yapmıyor. Son Ebay alışverişimde dandik bir çekmece düzenleyici sorduğum satıcı, ülkemize gönderim yapmadığını söyledi. Öyle olunca haliyle alternatiflerine yönelme kararı aldım.

Aliexpress aslında Ali Baba sitesinin uzantısı... Ali Baba'da toptan satış yapan satıcılar, Aliexpress'te tek tek satış yapıyorlar. Ebay ve Gitti Gidiyor hesabı... Güvenlik olarak sistemleri aynı Gitti Gidiyor gibi... Ürün elinize geçmedi mi, gelen ürün resimdekinden farklı mı hemen bildiriyorsunuz paranızı size iade ediyorlar. Gerçi bunun için dişinizi sıkıp biraz beklemeniz gerekiyor ama paranız yine cebinizde...

Ödemede sorun çıkmayacağına dair garanti sağlanınca benim aklıma takılan sorun resimlerle, elime geçen ürünlerin kalite olarak birbirinden farklı olup olmayacağıydı. Çünkü alışveriş yapanların yazılarını incelediğimde ufak tefek farklılıklar olduğu ya da resimdeki ürünlerin daha kaliteli durduğu -illa ki- okumuştum. Bu nedenle ürünün sitedeki fotoğrafı ile benim elime geçenlerin resmini çekmek istedim. 
 
 
 
Bu tarz hem elde taşınan hem de gerektiğinde çapraz takabileceğim çantaları çok seviyorum. Bunun hafif parlak olması hem de kahvenin tonu çok güzeldi.
 
Satıcısı gerçek deri dedi ama pek emin değilim. Genelde gerçek deri olanlar aldığım fiyatın 2-3 katı oluyor. Ancak sorun değil. Modeli beğendim ve oldukça kullanışlı, önemli olan da bu...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Annem için uzun zamandan beri aromatik yağ yakılan mumluklardan almak istiyordum ancak şekil olarak içime sinen bir model bulamamıştım.Annem bu minik çaydanlık modellerine bayıldı. Ben de mesaj atıp evin dekorasyonuna uyması için pembe rengini sordum. Varmış ancak bayağı minikmiş bu ürün...
 
Yalnız paketlenmesi o kadar iyi yapılmıştı ki yarın saat açmak için uğraştım. Bir aydan az zamanda da elime ulaştı.
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Los Angeles'ta hastayken Koreli çingum bana hep bu ramenden hazırlardı. Biraz acısı fazla ama boğaz ağrısına çok iyi geliyor.
 
 
 
 
 Bunlar dışında aldığım birkaç ürün daha oldu ve oldukça memnun kaldım Teslim süresi biraz uzun ancak sonunda mutlaka elinize ulaşır dert etmeyin. Artan dolar kuru yine bize pahalıya mal olsa da, yine de piyasadan ucuza edineceğiniz ürünler bulacağınıza eminim.
 
İyi alışverişler dilerim...

 

 

2 yorum:

 1. Ramyonları falan gönderiyorlar mı ya Türkiye'ye? Kırılıp dökülmüyor mu gelene kadar? Tanesi kaç tl'ye geldi? Gibi gibi bir sürü sorum oldu :D

  Hala yazdığını görmek güzel bu arada...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzzim, gelmez mi geliiyo tabi. Hem de hiçbir sıkıntı olmuyor. Yalnız kur değerini dikkate almak gerekir. Yoksa pahalıya mal olabiliyor. :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...