3 Kasım 2011 Perşembe

SKIN79: The Oriental Shimmering BB Cream


Uzun zamandır bu ürünü yazacağım ama bir türlü fırsat olmuyordu. Yazın pek makyaj yapmadığım için ürünü de doğru düzgün kullanma fırsatım olmamıştı. Neyse ki havalar soğuduğu için ben de yavaş yavaş pudra tarzı ürünlerden, likit ürünlere geçiş yaptım.

Skin79, daha çok cilt bakımı üzerine yoğunlaşmış bir Kore markası... Sanırım fondöten tarzı ürünlerin cilde direk temasından dolayı pudra, BB cream gibi ürünleri de çıkarmışlar. Bence iyi de yapmışlar. Şimdiye kadar gördüğüm en ince yapılı bu ürünle tanıştırdılar beni...


Uzak Doğulu markaların ürünlerine karşı bir zaafım var. Pek kullanma fırsatım olmadığı halde seviyorum ne yapayım. Bu ürünü sevdim. Bir kere kutusu çok şirin... Üstelik hijyenik açıdan avantajlı durumdasınız. Kutunun şekli bizim gündelik kullandığımız uçlu kalemlerle aynı. Hatta ilham kaynağı olarak kalemler alınmış diyebilirim. Alt tarafa bastırıyorsunuz, fırçanın olduğu kısımdan likit ürün çıkıyor. İsterseniz siz uygularken ürünün fırçasını da kullanabilirsiniz. Sentetik ama yumuşak bir yapısı var. Ben bunun için Mehron süngerimi kullanıyorum.

Ben fondöten olarak çok kapatıcı özelliği olan, kremsi yapıdaki ürünleri sevmiyorum. Cildime ağır geliyor. Benim için cildime hafif bir parlaklık versin, biraz canlı göstersin yeter. Sabah kalktığımda yüzümdeki o yorgun ifadeyi alsın. Bana yetiyor. Zaten aşağıdaki resimde cildimin çok problemli olmadığını görüyorsunuz ki o ayın belli bir döneminde çekildi.


Ürünün yapısı çok hafif... Ben genelde likit ürünlerde cildim yapış yapış olmuş gibi hissederim ama bunda öyle bir şey hissetmedim. Yüzümden akıyormuş gibi gelmedi. Akışkanlığı iyi... Çok cıvık değil ya da fırçanın ucundan kazıyarak almıyorsunuz. Cildinize canlılık katıyor. Sivilceleri ya da benleri kapatma gibi bir özelliği yok. Zaten böyle bir iddiası da yok. Tam benim istediğim gibi doğal bir görünüm sağlıyor. Bu ürünü aydınlatıcı olarak da kullananlar varmış. Ben o gruba dahil olmadım hiç. Aydınlatıcılar bakımından daha çok toz ürünleri tercih ediyorum.

Skin79'un bu ürününü seçerken sitesindeki açıklamalardan yararlandım. Allah için, birçok markanın sitesine göre daha iyi bir sistemleri var. İnanmıyorsanız sitesine tıklayın. Cilt tipine, yaşınıza ve dahası kapatıcılığına göre ürünü kendiniz belirliyorsunuz. Bu BB creamin Perfect Cover ve Gold olanı da mevcut... Perfect Cover adı üzerinde kapatıcılık bakımından daha iyi... Gold ne işe yarıyor onu anlamadım yalnız. Sanırım beyazlatıcı özelliği varmış ve ilerleyen yaşlar için tavsiye edilen bir ürün. Benim anladığım bu en azından.


Uzak Doğulu markaların tek eksiği renk seçeneklerinin çok sınırlı olması... Bu ürünün ben aldığım zaman tek rengi vardı. Düşünebiliyor musunuz? Kaç farklı tonda cilde sahip insan var ve onlar sadece bir tane çıkarmışlar. Buradan sesleniyorum lütfen renk seçeneklerinizi artırın. Hepimiz sizin soluk benizli kızlarınız gibi olmak zorunda değiliz. Yüzümüze whitening kremleri de boca etmiyoruz. Azıcık sağlıklı görünmek iyidir.

İlk resimde nemlendirilmiş cildim, ikincisinde ise BB Creamin uygulanmış hali var. Normalde cildimde böyle bir parlama yapmıyor ama flaşın azizliğine uğradım biraz. Bunun üzerine çok ince bir pudra geçiyorum. Benim için cilt makyajım tamamlanmış oluyor. Bu üründen sonra BB creamlere fena takmış durumdayım. Tavsiyeleriniz varsa bekliyorum bayanlar...

Bu arada bayram dolayısı ile şehir dışında olacağım. Nete girme imkanımda pek yok.
Herkesin Kurban Bayramı şimdiden kutlu olsun.
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...