24 Nisan 2011 Pazar

Water For Elephants İki Oyuncunun Arasını Açtı


Çok satan kitaplar listesinde bir numarada bulunan Sara Gruen'nin aynı adlı romanından uyarlanan Water For Elephants'ın başrollerini, Twilight'ın vampir yıldızı Robert Pattinson ve Oscar ödüllü oyuncu Reese Witherspoon paylaşıyor ancak bu yazıyı yazmamın nedeni ikili arasında esen soğuk rüzgarlar...

Takip ettiğim kadarıyla Reese ve Robert arasındaki aşk sahneleri hakkında Reese; "Robert'ın sümüklü bir burnu vardı, bu çekici ve hoş değildi. " demiş. Bu sözler üzerine ikilinin arasının açıldığı ve hatta filmin galasında arasındaki soğukluğun çok bariz olduğu tartışıldı.

Robert, Kristen Steward'la uzun süredir beraber... Şimdi Robert'ın buna ne tepki vereceği bekleniyor. Benim düşüncem Reese'in bu konuşmayla birlikte Robert hayranlarının fazlasıyla tepkisini çekeceği... Anti-Reese Fan Cluplar açılırsa hiç şaşırmayın. Peki bu kadar tartışmaya neden olan filmin konusu ne?

Doksan yaşında, huzurevinde kalan ömrünü Büyük Buhran zamanında çalıştığı sirkteki anılarını anlatan emekli bir veteriner.

Jacob Jankowski, 23 yaşında, anne-babasının bir trafik kazasında öldüğü haberini aldığında Cornell Üniversitesi'nde veterinerlik bölümünün son sınavlarına hazırlık yapan bir öğrencidir. Sirk treni olduğunu öğrendiği bir trene atlayıp, başı boş, korkutucu, topluma ayak uyduramayan bir topluluğun arasına girer. Eğitiminin veterinerlik üzerine olduğunu öğrenen sirk sahibi ona hayvanların sorumluluğunu verir. Orada Rosie'yle tanışır. Sirkin eğitelemeyen asi fili. Ama genç veteriner fili eğitmenin bir yolunu bulur.

Baş eğitmen August, etrafındaki insanlara ve eğiticisi olduğu hayvanlara kötü muamele yapan acımasız bir adamdır. Ama o aynı zamanda da oldukça karizmatik biridir. August ve onun karısı Marlena ile temkinli bir ilişki kuran Jacob bir süre sonra binicilikte bir yıldız olan genç ve güzel Marlena'a aşık olur.

Aşkın lüks sayıldığı bir dünyada bile her ihtimali aşan iki insanın arasında yaşanan aşkın hikayesi.2 yorum:

  1. ya ben bu filmi indirdim ama şu Edward bebesi yüzünden hiç elim izlemeye gitmiyor. Sen izledin mi canım?

    YanıtlaSil
  2. Elimdeki kitap ve dizilerden daha fırsat bulamadım Mavicim ya... Ancak sen Reese için izle. Bırak Robert'ı... :D

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...